стаття блогу

Заняття боксом: переваги та особливості

Існує упереджена думка, що бокс – виключно чоловічий вид спорту. Насправді бокс підходить абсолютно всім, заняття боксом не тільки приводять тіло в ідеальний фізичний стан, а й сприятливо позначаються на здоров’ї людини, неважливо це чоловік або жінка. Важливо знати, як правильно завдавати ударів у боксі, щоб захоплення не перетворилося на систематичні травми.

Як правильно завдавати ударів у боксі?

Точність завдання ударів у боксі залежить багато в чому від положення всього тіла, так перш, ніж зробити атакуючий випад, необхідно зайняти правильну позицію. Центр тяжкості тіла має бути перенесений на задню ногу, тіло повинне стояти в напівобороті. Подібна стійка забезпечує фіксацію фігури і запобігає можливості втрати рівноваги. Удар обов’язково наноситься силою корпусу, а не лише руки.

Базові елементи:

  • Джеб – короткий прямий удар у голову.
  • Аперкот – наноситься знизу вгору внутрішньою траєкторією.
  • Хук – досить сильний удар збоку.

Перед відпрацюванням елементів на мішку або спарингу, учень обов’язково повинен напрацювати техніку в бою з тінню.

Бокс або тайський бокс, що краще

На сьогоднішній день популярності набирає ще один вид бойового мистецтва – муай тай, головна відмінність якого: швидка швидкість бою, удари ногами, ліктями, колінами. Тайський бокс – це ще й особлива філософія, побудована на сприйнятті світу через буддійську релігію. Багато хто вважає цей вид бойового мистецтва видовищнішим. У той же час він більш небезпечний. Окремі тренування з муай тай присвячують відпрацюванню клінчу. Адже якщо у звичайному боксі його застосовують для невеликої паузи, у тайському – це один із найнебезпечніших моментів ближнього бою.

Бокс або тайський бокс, що краще і що вибрати – вирішувати вам, але головне пам’ятати, що бокс вимагає повної самовіддачі та правильного настрою.

Починаючи тренування, необхідно спочатку виконати розминку, оптимальний варіант – пробіжка, також добре підійде розтяжка або гімнастичні вправи. Подібна підготовка необхідна для того, щоб тіло розігрілося і м’язи були готові до виконання силових вправ.

Нехтування правилами заняття боксом можуть згубно позначитися на здоров’ї.

  • Так відсутність розминки може призвести до травм.
  • Надмірне навантаження або недотримання режиму тренувань можуть стати причиною відсутності результатів або больових відчуттів.
  • Після кожного тренування рекомендується виконати кілька вправ, які дають змогу «розрядитися».

Займайтеся спортом із задоволенням та для здоров’я! А в цьому вам допоможуть тренери фітнес-клубу ORGANIZM.