стаття блогу

Якими мають бути вправи йоги для початківців?

Йогою не можна займатися, як будь-яким іншим видом фітнесу. Тому що йога – це не просто спорт, а ціла філософія. І часом ці заняття перевертають свідомість та життєві підвалини людини на 180 градусів.

Клуб Organizm пропонує базові вправи йоги початківцям випробувати вже на першому занятті. Але йти на нього варто зі свідомістю, що йога – це комплексний підхід та спосіб життя.

Який вид йоги вибрати

Зрозуміло, якщо мета занять – навчитися розуміти свою підсвідомість, це – прямий шлях у спеціалізовану школу йоги. Фізичні вправи на заняттях у ній будуть вторинними.

Фітнес – клуб, навпаки, наголошує на фізичній складовій у комплексі з правильним харчуванням. Тому йога як спорт підійде тільки в певних формах. А саме:

  • Хатха – «найкласичніший» і найпопулярніший вид. Тому найбільше підходить як уроки йоги для початківців. Вправи (асани) виконуються у повільному темпі, одна за одною, з правильним диханням (система пранаями). На допомогу часто приходять спеціальні валики, дерев’яна цегла, ремені.

Результатом регулярних занять стане підтягнуте тіло.

  • Аштанга – відмінний варіант для тих, кому йога є чимось нудним. Комплекс складається з дев’яти асанів (віньяс), які виконуються динамічно та без зупинок. Цей вид – аналог аеробних вправ, які чудово допомагають швидко спалювати зайві калорії.
  • Силова йога. Поєднує в собі елементи Аштанги та кардіонавантажень. У ній є багато різноманітних асанів і немає обов’язкової послідовності їх виконання.
  • Йогалатес. Це – мікс йоги та пілатесу. Від першої – вправи на розтяжку та гнучкість, від другої – силові навантаження. Результат – гармонійне опрацювання всього тіла.

Уроки йоги для початківців: як розпочати заняття?

Існує ще багато видів йоги, але саме чотири перераховані вище мають спрямованість на швидке набуття хорошої фізичної форми без сильного стресу для організму. Саме ці напрямки практикують тренери клубу Organizm.

Читати про йогу можна багато, але зрозуміти її суть можна лише після 2-3 тренувань. Але йти на перше заняття потрібно все-таки, озброївшись деякими знаннями.

Головне – правильне дихання та вміння слухати своє тіло. Навіть якщо спочатку щось не виходить, фахівці з йоги з Organizm завжди дадуть слушну пораду, причому зроблять це доступно і просто.