стаття блогу

Як вибрати йогу? Трохи цікавого про спрямування

Потрібно перестати лінуватися і почати займатися спортом. Ця думка рано чи пізно відвідує всіх. Хтось готовий одразу ухвалити рішення і вирушає до найближчої фітнес-зали. А хтось довго страждає на муки вибору і перебирає всі можливі варіанти. Найчастіше йога не перебуває у первісному пріоритеті.

Чому? По-перше, тому що новачки зазвичай схильні до таких помилок:

  • Щоб займатися йогою, потрібно мати особливу гнучкість.
  • Йога – це щось на зразок секти, де дивні люди виконують мантри замість вправ.
  • Це не спорт, а тому не дасть потрібного ефекту.

Чи варто вкотре говорити, що всі ці твердження глибоко помилкові? Починати заняття можна з рівня підготовки. Головне – правильно підібрати напрямок і перед початком тренувань хоч трохи розібратися в тому, як йога впливає на організм. >.

Користь йоги

Незважаючи на зовнішню простоту виконання основних асан (позицій, характерних для йоги), вони змушують працювати весь організм! Для жіночого здоров’я вправи найчастіше виявляються найефективнішим способом відновлення та оновлення.

Завдяки правильному диханню та грамотному навантаженню на хребет та м’язи, покращується робота опорно-рухової, гормональної, судинної та навіть дихальної систем. Як наслідок – прискорюється обмін речовин та підвищується імунітет.

Також варто згадати про духовну складову, яка є символом йоги. У сучасній інтерпретації її можна позначити так.

Йога – настільки гармонійне та продумане заняття, що ця гармонія плавно перетікає з грамотного фізичного навантаження упорядкування думок та почуттів. А ось як вибрати йогу, щоб процес цей йшов максимально-гармонічно – питання індивідуальне.

Напрямки йоги

Останнім часом суспільство переживало справжній «його-бум», на тлі якого з’явилося багато нових течій. У фітнес-центрі «Організм» використовують методики, які позитивно зарекомендували себе дуже давно, але при цьому не бояться правильних нововведень.

Існує кілька основних напрямків йоги:

  • Хатха – «класика» та основа всіх інших напрямків.
  • Аштанга – силова та динамічна.
  • Віньяса – теж дуже інтенсивний, але й більш плавний різновид занять.
  • Аейнгар – в основі полягає утримання поз тривалий час та використання додаткових атрибутів.
  • Кундаліні – наголошує на правильному диханні.

Всі ці напрямки дещо по-різному впливають на організм, а точніше працюють над ним з різним ступенем інтенсивності. Але підсумковий результат здивує у всіх випадках, особливо якщо запастися терпінням і бачити перед собою мету.