стаття блогу

Вправи пілатес: в чому полягає їх користь?

Для тих людей, які бажають зміцнити власне здоров’я, привести в тонус тіло існує безліч різних спортивних напрямків. Сьогодні все більшої популярності починає завойовувати пілатес. Ці заняття вважаються незвичайними, вони здатні зміцнити тіло, при цьому є безпечними для хребта. Які види пілатесу сьогодні існують і чим вони корисні для людського здоров’я?

Що собою уособлює пілатес?

Люди, які хочуть підтягнути тіло, повинні для початку знати, що таке пілатес вправи. Дані заняття вважаються корисним і найбільш безпечними. Система тренувань виникла завдяки Джозефу Пілатес, який вирішив займатися спортом, але при цьому сильно хворів і був слабким. Він сам розробив і випробував кожну вправу, створив спеціальну методику, знайшовши після цього здоров’я, міцну і підтягнуту фігуру.

Завдяки тому, що вправи можуть виконувати фізично слабкі люди, спортивна система з часом набула своїх шанувальників. Заняття вибрали ті, хто не може виконувати складні і рухливі вправи. Також пілатесом займаються багато вагітних жінок, люди, шанують на хвороби нижніх суглобів, спортсмени-початківці. В системі застосовується мікс рухів, що включає в себе повільні вправи.

Основні принципи занять

Тренера фітнес-клубу «Організм» стверджують, що пілатес підходить людям незалежно від рівня їх тренування. Заняття допомагають зробити тіло сильним, пластичним. Тренування збільшують усвідомленість людини, змінюють його дихальні звички. В основі вправ пілатесу:

  • Плавність. Пілатес проводиться без ривків, людина не повинна відчувати в тілі сильної напруги.
  • Розслаблення. Виконуючий повинен стежити за тими зонами, які напружуються, щоб незадіяні місця були розслаблені.
  • Центрування. Під час кожного підходу потрібно втягувати м’язи живота.
  • Вирівнювання. Важливу роль у виконанні рухів грає положення тіла, тому потрібно за цим стежити.
  • Поступовість. Під час пілатесу навантаження підвищується з кожною вправою.
  • Регулярність. Хороших результатів можна домогтися, якщо заняття будуть постійними.

Немає значення, для яких саме цілей ви вирішите обрати пілатес. Користь від занять в будь-якому випадку стане для вас дуже значною. Займіться тренуваннями вдома або запишіться на заняття у фітнес-центр «Організм», довіривши своє тіло професіоналам.