стаття блогу

Тренування для боксера – важливий крок до перемоги!

Бокс – це вид спорту, який поєднується зі спеціальною підготовчої системою. Завдяки посиленому тренуванню для боксера новачок швидко стає справжнім бійцем, досягає відмінних результатів.

Вправи будь-якого спортсмена різноманітні, вони розраховані на розвиток певних м’язів. У кожного тренера є індивідуальна програма, інтенсивність якої залежить від рівня підготовки боксера. Під час занять враховуються як слабкі, так і сильні сторони спортсмена.

З яких етапів складається тренування?

Заняття кожного боксера включає в себе певні елементи, головне завдання яких – розвиток фізичної підготовки спортсмена. Кожне заняття поділяється на такі етапи:

Підготовчий. У нього входять загально-розвиваючі вправи. Важливу роль під час занять має освітній момент. Тренер описує особливості тренувань, розповідає, як правильно виконувати певні вправи і харчуватися.

Основний. На даному етапі боксери вивчають техніку бою, знайомляться з прийомами. Кожна вправа націлена на те, щоб спортсмен став більш упевненим в собі, витривалішими, зміг точно знати, як збільшити швидкість удару. На заняттях навантаження поступово стає вище.

Заключний. На останньому етапі організм спортсмена заспокоюється, входить в звичний ритм. У тренування входять дихальні вправи, повільна ходьба й біг. Дана «заминка» знижує кількість молочної кислоти, яка може накопичуватися в м’язах. Заняття проходить легко, боксер швидко відновлюється.

Поради від тренерів фітнес-клубу «Організм»

Головна частина всього заняття складається з різноманітних елементів. Наприклад, під час тренувань боксер б’є грушу або мішок, відпрацьовує точність удару, його силу. Завдяки різним обважнювачам спортсмен може чергувати власні дії. Працюючи в такому ритмі, боксер набирається сил перед змаганнями.

Важливим елементом кожного тренування вважається біг. Тренера фітнес-клубу «Організм» рекомендують починати будь-яке заняття з пробіжки – але при цьому вона не повинна бут надскладною, під силу боксеру. Поступово йому буде вільніше й простіше бігти. Такі заняття тренують витривалість, завдяки їм розвиваються легені.

Також потрібно приділити увагу правильному диханню. Якщо спортсмен не буде дотримуватися цього правила, він стане швидше втомлюватися, а ефективність занять зменшиться.