стаття блогу

Стретчинг – основа гнучкості та здоров’я

Спортсмени знають, що не можна обійтися лише силовими та кардіо-тренуваннями. Щоб запобігти біль після занять, необхідно робити затримку. Замість неї спортсмени розтягуються. Крім того, вправи стретчинг допоможуть скинути вагу, скоригувати фігуру. Розтяжку роблять як окреме тренування, так і як затримка.

Що таке стретчинг? І кому він корисний

Різновид фітнесу, який розвиває гнучкість, еластичність м’язів. Розтягуючі вправи позбавляють больових відчуттів у м’язах, суглобах. Основне тренування зі стретчингом стає ефективнішим. Оскільки ці вправи не вимагають спеціального обладнання, крім килимка, їх виконують як удома, так і у залі під контролем тренера. Плюс стретчинга в тому, що не обов’язково бути спортсменом, щоб використати його в тренуванні. Цей вид вправ підходить всім – чоловікам, жінкам; дорослим та дітям; спортсменам та непідготовленим людям. Обмеження у заняттях:

  • онкологічні хвороби;
  • травми суглобів та хребта;
  • післяопераційний період;
  • захворювання серцево-судинної системи;
  • вірусні захворювання, які протікають із підвищеною температурою.

Якщо ви здорова людина, то займайтеся стретчингом. Виконуючи цей вид вправ, пропрацюєте м’язи, які не задіяні в основному тренуванні. Поліпшіть обмін речовин, зніміть напругу, м’язові затискачі. Вплине на гнучкість, зміните поставу, омолодіть організм.

Стретчінг – вправи на розтяжку

З чого розпочинаються заняття? Як і будь-який спорт, розтяжка стартує з розминки. Виконуються короткі вправи, що розтягують. Займаючись стретчингом, пам’ятайте, підходи виконуються плавно і не поспішаючи. У кожній позі потрібно затриматися і простояти 20 секунд. Зверніть увагу на дихання. Слідкуйте за його темпом і рівністю. Вдих виконується при нахилі, при розтяжці – видих.

Тренування будується так:

  1. Розтяжка шиї.
  2. Опрацювання спини.
  3. Стретчинг грудних м’язів.
  4. Розтяжка преса.

Незважаючи на те, що стретчінг практично безпечний вид спорту, звертайте увагу на больові відчуття. Не зловживаєте вправами, інакше отримаєте травми і не зможете досягти бажаних результатів. Початківцям рекомендуємо звернутися за допомогою до професійних тренерів клубу «Organizm». Вони складуть індивідуальну програму, виходячи з вихідних даних людини. Через пару місяців милуватиметеся фігурою і перестанете скаржитися на здоров’я.