Спортсмени знають, що не можна обійтися лише силовими та кардіо-тренуваннями. Щоб запобігти біль після занять, необхідно робити затримку. Замість неї спортсмени розтягуються. Крім того, вправи стретчинг допоможуть скинути вагу, скоригувати фігуру. Розтяжку роблять як окреме тренування, так і як затримка.
Різновид фітнесу, який розвиває гнучкість, еластичність м’язів. Розтягуючі вправи позбавляють больових відчуттів у м’язах, суглобах. Основне тренування зі стретчингом стає ефективнішим. Оскільки ці вправи не вимагають спеціального обладнання, крім килимка, їх виконують як удома, так і у залі під контролем тренера. Плюс стретчинга в тому, що не обов’язково бути спортсменом, щоб використати його в тренуванні. Цей вид вправ підходить всім – чоловікам, жінкам; дорослим та дітям; спортсменам та непідготовленим людям. Обмеження у заняттях:
Якщо ви здорова людина, то займайтеся стретчингом. Виконуючи цей вид вправ, пропрацюєте м’язи, які не задіяні в основному тренуванні. Поліпшіть обмін речовин, зніміть напругу, м’язові затискачі. Вплине на гнучкість, зміните поставу, омолодіть організм.
З чого розпочинаються заняття? Як і будь-який спорт, розтяжка стартує з розминки. Виконуються короткі вправи, що розтягують. Займаючись стретчингом, пам’ятайте, підходи виконуються плавно і не поспішаючи. У кожній позі потрібно затриматися і простояти 20 секунд. Зверніть увагу на дихання. Слідкуйте за його темпом і рівністю. Вдих виконується при нахилі, при розтяжці – видих.
Тренування будується так:
Незважаючи на те, що стретчінг практично безпечний вид спорту, звертайте увагу на больові відчуття. Не зловживаєте вправами, інакше отримаєте травми і не зможете досягти бажаних результатів. Початківцям рекомендуємо звернутися за допомогою до професійних тренерів клубу «Organizm». Вони складуть індивідуальну програму, виходячи з вихідних даних людини. Через пару місяців милуватиметеся фігурою і перестанете скаржитися на здоров’я.