стаття блогу

Роль розтяжки під час занять спортом

Розтяжка внесе позитивний заряд у будь-яке тренування. Її очевидна користь полягає у розвитку гнучкості та пружності м’язів, рівня координації та у профілактиці травматизму. Вміння сісти на шпагат розпрямляє поставу та сприяє загальному розвитку пластики тіла та його спортивній підготовці.

Важливо знати, як правильно робити розтяжку, щоб не отримати зворотного ефекту і не заподіяти організму шкоди. Слід починати поетапно, рухатися плавно і дотримуватися правил безпеки. Дихання важливо підтримувати спокійним та рівним.

Динамічна розтяжка на шпагат

Бажаючим навчитися сідати на шпагат першим кроком послужать динамічні вправи, що полягають у обертаннях та махах ногами. Виконується кожне з них до упору – поки спортсмен не відчує перенапруги у м’язах. Вправи для шпагату для початківців будуються за такою схемою:

  • Змахи правою та лівою ногою в сторони, обидві руки спираються на стіну.
  • Махи вгору, одна рука впирається в стіну.
  • Ноги разом, нахили до підлоги. Максимально торкатися поверхні кінчиками пальців.

За виконання перших двох вправ потрібно зробити по 10-15 рухів кожною ногою.

Балістична розтяжка

Коли спортсмен досконало засвоїть, як правильно робити динамічну розтяжку, він може приступати до наступного етапу. Тут важливо навчитися правильно розслаблювати м’язи, щоб у міру посилення інтенсивності рухів біль наростав.

Комплекс вправ включає наступне:

  • Випад ногою вперед, тримаючи спину прямо і рівно. Протягом хвилини відбуваються пружинисті рухи
  • Перекат ногою убік, при цьому другий зігнутий у коліні. Стійка пряма. Пружинити потрібно 45-60 с, потім поміняти ноги подекуди.
  • У положенні сидячи розставити в сторони ноги і робити нахили до кожної по черзі на 15 с пружина при цьому.

При виконанні балістичної розтяжки увага в першу чергу концентрується на досягається ефект, а не на кількості зроблених рухів. Кожен випад повинен приносити більше болючих відчуттів, ніж попередній.

Висококваліфіковані тренери з фітнес-клубу «Організм» допоможуть новачкові освоїти вправи для шпагату для початківців, враховуючи його фізичну. підготовку та індивідуальні особливості організму. Перед заняттями спортсмену рекомендується розминка у вигляді бігу, стрибків зі скакалкою чи будь-якою іншою. Так з м’язів знімається напруга, і вони готові до нового навантаження.