Тим, хто ніколи не відчував на собі навантаження тренувань з пілатесу, здається, що це – один із найпростіших, а отже – малоефективних напрямків фітнесу. Особливо, при відповіді на питання, чи допомагає пілатес схуднути. Треба визнати, що з боку класичні вправи виглядають просто і статично. Але через певний час приходить розуміння, що в цьому є основний виграш тренувань.
Пілатес реально «працює» над усім тілом, причому робить це без дивовижних навантажень, які багатьом просто протипоказані. Так, схуднути з пілатес не так швидко, як, наприклад, на заняттях акваеробікою, але ефект однозначно буде більш стійкий.
Напевно, всі чули, що причиною виникнення напряму пілатес став аж ніяк не розвиток фітнесу. Його початковою метою була не допомога у придбанні ідеальних форм, а у відновленні після тяжких травм.
Йозеф Пілатес був дитиною, яка страждала від багатьох хронічних захворювань. Мабуть, йому потрібно було пройти такий важкий шлях, щоб не тільки відновити себе, а й створити комплекс спортивних вправ, що носить прізвище.
Унікальність напряму в тому, що він є міксом з фітнесу, йоги та вправ з реабілітації. Все разом надає незаперечний позитивний вплив на всі системи організму:
Скільки разів на тиждень потрібно займатися пілатесом, щоб досягти всього перерахованого вище? Для початківців достатньо буде двічі на тиждень по 30 хвилин.
У вечірній чи ранковий час – питання індивідуальне. Але тренера “Організм” радять відштовхуватися від кінцевої мети. Якщо це схуднення, краще вибрати першу половину дня. Для загальної підтримки організму варто спиратися на особисті відчуття у виборі часу тренувань.
Десь через місяць після їхнього початку варто збільшити і частоту, і тривалість занять. Тут дуже важлива сталість – більш ніж у будь-якому іншому напрямку фітнесу. Тільки тоді тіло стане слухняним та підтягнутим, м’язи витіснять непотрібні жирові клітини, а витривалість підвищиться у кілька разів.
На тренування з пілатесу в «Організм» можна приходити з упевненістю в індивідуальному підході, якого вимагає цей напрямок. Головне – витримувати режим і в м’якій формі підводити себе до позитивних змін.