стаття блогу

Пілатес: панацея чи міф?

Тим, хто ніколи не відчував на собі навантаження тренувань з пілатесу, здається, що це – один із найпростіших, а отже – малоефективних напрямків фітнесу. Особливо, при відповіді на питання, чи допомагає пілатес схуднути. Треба визнати, що з боку класичні вправи виглядають просто і статично. Але через певний час приходить розуміння, що в цьому є основний виграш тренувань.

Пілатес реально «працює» над усім тілом, причому робить це без дивовижних навантажень, які багатьом просто протипоказані. Так, схуднути з пілатес не так швидко, як, наприклад, на заняттях акваеробікою, але ефект однозначно буде більш стійкий.

У чому секрет пілатесу?

Напевно, всі чули, що причиною виникнення напряму пілатес став аж ніяк не розвиток фітнесу. Його початковою метою була не допомога у придбанні ідеальних форм, а у відновленні після тяжких травм.

Йозеф Пілатес був дитиною, яка страждала від багатьох хронічних захворювань. Мабуть, йому потрібно було пройти такий важкий шлях, щоб не тільки відновити себе, а й створити комплекс спортивних вправ, що носить прізвище.

Унікальність напряму в тому, що він є міксом з фітнесу, йоги та вправ з реабілітації. Все разом надає незаперечний позитивний вплив на всі системи організму:

  • Рятує від прогресування артриту.
  • Покращує кровообіг.
  • Підвищує опір організму до захворювань.
  • Прискорює обмін речовин.

Пілатес: правильний підхід до занять

Скільки разів на тиждень потрібно займатися пілатесом, щоб досягти всього перерахованого вище? Для початківців достатньо буде двічі на тиждень по 30 хвилин.

У вечірній чи ранковий час – питання індивідуальне. Але тренера “Організм” радять відштовхуватися від кінцевої мети. Якщо це схуднення, краще вибрати першу половину дня. Для загальної підтримки організму варто спиратися на особисті відчуття у виборі часу тренувань.

Десь через місяць після їхнього початку варто збільшити і частоту, і тривалість занять. Тут дуже важлива сталість – більш ніж у будь-якому іншому напрямку фітнесу. Тільки тоді тіло стане слухняним та підтягнутим, м’язи витіснять непотрібні жирові клітини, а витривалість підвищиться у кілька разів.

На тренування з пілатесу в «Організм» можна приходити з упевненістю в індивідуальному підході, якого вимагає цей напрямок. Головне – витримувати режим і в м’якій формі підводити себе до позитивних змін.