стаття блогу

Новачок та тренажерний зал, або тренування без тренера

Якщо вам набридло виснажувати свій організм, не хочеться знову сидіти на черговій дієті, настав час задуматися про похід у тренажерний зал. Адже навіть саме собою правильне харчування неефективне без нормованої дози фізичних навантажень. Якщо ми хочемо позбутися зайвих кілограмів, мати гарне, підтягнуте та рельєфне тіло, «тренажерка» – саме те місце, яке допоможе вам досягти поставленої мети.

Стереотипи про те, що тренажерний зал переважно відвідують чоловіки, давно вже зруйновано. Так само, як і міфи про те, що дівчата при частих відвідинах можуть «перекачатися» і зрештою виглядати неженічно. На науковому рівні доведено, що гормон, який відповідає за зростання маси м’язів у жінок, є нижчим, ніж у чоловіків.

Як займатися в тренажерному залі без професійної допомоги?

Немає бажання вдаватися до послуг тренера? Тоді можна дотримуватися рекомендацій, які підійдуть для новачків:

  • Для того, щоб дізнатися як правильно тренуватися в тренажерному залі без шкоди, вам потрібно визначитися із «проблемними» зонами. Від цього залежить, яку групу м’язів слід інтенсивно опрацьовувати. Адже якщо у вас зайва вага на стегнах, але підтягнуті руки, немає сенсу приділяти більшу частину тренувань на верх.
  • Завжди треба починати з розминки. Для цього приділіть 5 хвилин кардіонавантаженням (швидкий крок, бігова доріжка, еліптичний або велотренажер), розімніть суглоби та зробіть розтяжку. Ігноруючи розминку, ви ризикуєте пошкодити м’язи та травмуватись.

Які тренажери допоможуть позбутися «проблемних зон»?

Все залежить від того, що потрібно опрацювати:

  • Спину та трапецієподібні м’язи можна накачати зі станової тяги та з використанням невеликої ваги. Перед цим бажано розім’яти м’язи-розгиначі на тренажері та виконати вправу гіперестезії. При цьому слідкуйте за корпусом, він повинен бути прямим і розміщуватися паралельно до тренажера, руки разом, а лопатки зведені. Можна виконати вправи тяги нижнього блоку до живота, а верхнього – до грудей.
  • Ноги та сідниці. Виконуйте жим, відведення ніг на тренажері, присідання, вистрибування зі штангою та гантелями, випади.
  • Груди. Тут допоможуть жим штанги лежачи, тренажер для грудних м’язів, віджимання на брусах.

Навіть професійні спортсмени потребують допомоги досвідченого тренера, а новачки подвійно. Тому краще не ризикувати, а спочатку звернутися до професіоналів фітнесу клубу «Organizm». Вони складуть певну програму занять, підберуть найбільш ефективні для вас вправи. Ви не помітите, як вже скоро милуватиметеся своїм тілом у дзеркальному відображенні.