стаття блогу

Нанесення бічних ударів у боксі: специфіка

У цьому виді спорту існує два види прийомів, що наносяться збоку. Перший, хук, виробляється коротким, рвучким рухом. Для свінгу характерний розгонистий пас опущеним пензлем. Обидві подачі робляться з правої чи лівої. Як правильно бити бічний удар у боксі?

Головне – техніка

І хук, і свінг починаються зі скручування корпусу, коли тиск переноситься по черзі то ліву, то праву ногу. Подається вперед стегно: нога вкручується на півстопи, п’ята піднімається та докручується на зовнішній бік. Руки витягуються вперед у положенні великих пальців на грудях, і починається балансування за всіма правилами:

  • Центр тяжкості по черзі переноситься з однієї ноги на іншу.
  • Спина знаходиться в рівному положенні.
  • Плечо та передпліччя йдуть на одному рівні.

При позиції, коли ваші руки опинилися внизу, не варто витрачати дорогоцінні секунди, щоб зайняти певну позицію для нанесення свінгу. Достатньо лише швидко повернутися і максимально імпульсивно завдати удару.

Кульмінація подачі – як усе відбувається

Атака робиться від стопи з упором на ногу, з розворотом стегна і корпусу тіла – так виглядає хук. Під час різких прямих атак противником у боксі правильно бити удар у відповідь через метод підставки.

Раціональним вибором стане хук, якщо суперник нахилив підборіддя і заплющив очі. Щоб удар був якомога ефективнішим і міг обійти блокування, він виконується непомітно для опонента – праворуч чи ліворуч, значення не має.

Зразок удару

Техніка виконання бокового удару передбачає таку послідовність дій:

  • повністю розгортається корпус (верх та таз),
  • рука подається вперед – до плеча суперника.

Блокування можна припинити рухом ліктя від плеча. Наступні дії відбуваються на одному імпульсі:

  • Удар противнику.
  • Розворот тазу.
  • Розворот стегна.

Лівий бічний удар у боксі вимагає повороту корпусу та атаки з розгином у лікті. Рука приймає таке становище, щоб дістати противника. Важливий момент – м’язи плечей потрібно розслабити, ніякий дискомфорт не повинен відчуватись.

Підготовчі вправи

Основні елементи розминки включають махи руками та розслаблення плечей. Так спортсмен розвиває гнучкість та спритність, знижує небезпеку отримання травми.

Освоєння техніки прийомів найкраще засвоюється практично. У фітнес-клубі «Організм» тренер наочно продемонструє, як правильно бити бічний удар у боксі. Щоб дізнатися більше про заняття боксом, звертайтесь до менеджерів за телефоном.