стаття блогу

Чи часто займатися йогою та як тренування впливають на фігуру?

Про користь йоги для тіла та душі відомо давно. Ця східна практика вчить гармонії та рівноваги, єдності плоті з думкою, нормалізує загальний тонус організму та окремих частин тіла. У новачків перед заняттями виникає низка питань. Один з найпопулярніших як часто потрібно займатися йогою?

Регулярність тренувань

Частота занять залежить від мети, яку ставить людина. Чим більше часу він присвячуватиме сеансам йоги, тим швидше і помітніше проявиться результат – природно, всьому мають бути свої межі.

Найбільш корисний і комфортний для підтримки бадьорості та нервової системи режим, що складається не менше, ніж із трьох тренувань на тиждень, які згодом частішають до чотирьох. Посвята заняттям двох днів на тиждень теж не пройде для організму безслідно, але результати будуть не такими явними і швидкими. Одноразові тренування в 7 днів – це, швидше, профілактика, ніж повноцінний спорт.

Досвідчені йоги можуть присвячувати практикам і більше часу – вдаються до занять щодня. Зазвичай такі сеанси складаються не тільки з асан, але з пранаям, медитацій тощо. Слід пам’ятати, що організм потребує відпочинку, навіть від йоги, і навантаження не підуть йому на користь. Грамотно підходячи до справи, практик спочатку вивчає теорію чи займається під керівництвом фахівця.

Час для тренувань

Має значення як частота занять йогою, а й частина доби, яка їм обрано. У чому переваги кожної їх?

  • Ранкові тренування «роблять» настрій на весь день, надають життєвих сил та рівноваги. Акцент робиться на силові та балансові асани.
  • Заняття перед сном допомагають заспокоїтися, дозволяють організму відпочити від суєти. Рекомендовані розтяжки та гімнастичні асани.

Ідеальний час – той, який зручний для самого спортсмена. Головне, щоб можна було повністю поринути у сеанс. Можна чергувати ранкові та вечірні заняття.

Йога та тонус тіла

Ще одне актуальне питання – як йога впливає на фігуру. Займаючись нею, людина прагне не до скидання відразу всіх зайвих кілограмів, а до підтягнутого і здорового тіла. Про що йде мова?

  • Зміцнення хребта, випрямлення постави.
  • Удосконалення пропорцій та гармонія.
  • Підтяжка м’язів різних груп, у тому числі преса та тазу.

Йога налаштовує організм на позитивну динаміку, бореться зі стресом і занепадом сил, які зазвичай і викликають переїдання та надмірну вагу. Такий вплив практики на схуднення.