стаття блогу

Бокс і тайський бокс – відмінності та переваги

Заняття єдиноборствами спрямовані як навчання самозахисту, а й у набір маси, зміцнення мишей, спалювання калорій і навіть на здобуття психологічного рівноваги. Новачки, які вирішили спробувати свої сили в цьому виді спорту, запитують: що краще – бокс або муай тай ?

Короткий огляд двох видів єдиноборств

Принцип цих мистецтв базується на техніці сутички, що ґрунтується на ударах. Вони повинні бути спритними та негайними. Під час проведення поєдинків заборонено ображати супротивника. Захоплення робити не можна.

У чому полягають особливості боксу?

  • Удари можна наносити виключно руками.
  • Діапазон «бою» – частина тулуба вище за пояс.

Боксерам заборонено бити супротивника в потилицю і область нирок, штовхати його і використовувати як зброю зуби.

У тайському боксі правил та заборон менше. У хід можна пускати лікті, коліна, ноги. Бій проводиться під акомпанемент традиційної тайської музики.

Для занять двома видами спорту потрібно придбати екіпірування. Тайцям знадобляться капа, гольфи, металева раковина, щитки, наколінники, рукавички. З гардеробу – зручне взуття та шорти/труси. Практично такий самий набір у боксера. Не зайвим буде шолом і таке взуття, як боксерки.

Індивідуальний вибір

Щоб визначити, що краще – бокс або тайський бокс конкретно для вас, слід чітко позначити свою мету. Для заняття будь-якою боротьбою потрібне хороше здоров’я та відсутність тяжких хронічних захворювань.

Муай тай, який вважається жорстоким спортом, наближається до реального поєдинку, тоді як звичайний боксер звик працювати одними руками. Муай також дає більше розвитку тіла.

Класичний кулачний бокс безпечніший, випадків травматизму серед спортсменів менше. Він відмінно розвиває роботу рук та передпліч. Суперники повинні бути в одній ваговій категорії. Не можна відвертатися один від одного.

Добре поставлені рукопашні удари дозволять кілька рухів нейтралізувати опонента. Боксери миттєво відчувають дистанцію, яку необхідно дотримуватись. На далекому та середньому вони інстинктивно ховають голову.

Розібратися, що краще за бокс чи муай тай, допоможе індивідуальний тренер у фітнес-клубі «Організм». Телефонуйте та записуйтесь на пробні заняття вже зараз. Ми працюємо з 7:00 до 23:00, менеджери допоможуть підібрати оптимальний час для тренування.