стаття блогу

Чи потрібна спеціальна програма для фітнес-клубу?

Рано чи пізно, до всіх приходить розуміння того, що змучений шкідливими продуктами та відсутністю правильних навантажень організм вимагає до себе уваги. А часом і повне перезавантаження. І тоді постає питання необхідності занять спортом. І саме це часом ставить новачків у глухий кут.

У такому разі існує правильне рішення – прийти в клуб Organizm, і в розмові з тренером позначити свої цілі та переваги. Після цього можна приступати до тренувань за спеціально розробленою програмою для фітнес-клубу відповідно до свого рівня підготовки.

Варіанти вибору напряму у спорті

Фітнес – це ціла система, в основі якої – комфортний підхід до здоров’я та гарної фізичної форми. Основні вектори фітнесу:

  • Аеробний (кардіо) – в цьому випадку організм активно використовує кисень для того, щоб запустити процес спалювання жирової та нарощування м’язової тканини. Крім прискорення метаболізму, такі навантаження сприятливо впливають на серцево-судинну систему. Сюди можна віднести аеробіку, плавання, біг, велоспорт, танці тощо.
  • Анаеробний (силова) – коли за рахунок тренування витривалості та сили активно зростає м’язова маса, витісняючи собою жирові відкладення. При цьому тіло набуває рельєфу та пружності. Це – тренажерний зал, фітбол, робота з тягарями тощо.
  • Стретчінг – цей вид можна виділити в окремий. Розтяжки працюють дуже ефективно в усіх напрямках, особливо після аеробних та анаеробних навантажень.

Всі напрямки можуть поєднуватися в одному тренуванні або стабільно чергуватись. Звичайно, фітнес програма для дівчат і для чоловіків із самого початку відрізнятиметься інтенсивністю та характером навантажень. Цьому не варто чинити опір, навпаки, необхідно прислухатися до свого тіла і допомагати йому.

Найкращий час для занять

Вранці чи ввечері варто йти до спортзалу?

З фізіологічного погляду – вранці, до сніданку. Таке навантаження дасть заряд активності і допоможе спалити більше калорій (вранці метаболізм працює краще). З іншого боку, при вечірньому тренуванні «піде» з’їдене за день (за умови відсутності щільної вечері).

Але все-таки, в першу чергу при виборі часу тренувань варто спиратися на відчуття свого організму. Міняти “сову” з “жайворонкам” місцями – справжній стрес.

Тому найкраща порада від клубу Organizm – прийти та спробувати різні види ранкових та вечірніх тренувань та визначити для себе оптимальний варіант.